Dubai'ye Taze-Yaş Meyve Sebze İhracatı Yapmak İçin İpuçları

Dubai’ye taze-yaş meyve sebze ihracatı yapmak karlı bir ticaret modelidir. Ancak ihracata başlarken, ihracat sürecinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken başlıklar vardır. Oluşabilecek sorunları öngererek çözmek ihracatınızın karlı olmasını sağlayacaktır. Dubai’ye taze-yaş meyve sebze ihracatı yapmak isteyen firmalar; iki devlet arasındaki mevzuatı iyi bilmeli, gümrük süreçlerini iyi yönetmeli, kabul edilebilir ödeme koşullarını hazırlamış olmalı, ürün kalitesini yüksek tutmalı ve ürün paketlemesini doğru yapmalıdır. Şimdi derinlemesine, adım adım Dubai’ye taze-yaş meyve sebze ihracatı yapma adımlarına geçelim;

1) Dubai'ye taze-yaş meyve sebze ihracatı yapmaya başlamadan anlaşmalarınız yazılı hale getirin;

Dubai'ye Taze-Yaş Meyve Sebze İhracatı Yapmak İçin İpucuları

Sözleşmelerdeki iyi tanımlanmış anlaşmalar işinizi koruyacak ve alıcılarınıza güvenilirlik ve profesyonellik duygusu verecektir. Bazı alıcılar yalnızca e-posta alışverişinden memnun olabilir; ancak, alıcınız bir sözleşme istemese bile, bir sözleşmeye sahip olmak sizin çıkarınıza olacaktır. Sözleşmeler veya çerçeve anlaşmalar, ne yapılması gerektiğine dair bir hatırlatma ve kayıt görevi görür. Tedarikçinin veya alıcının anlaşmayı ihlal etmesi durumunda yasal işlemlerin de temelini oluştururlar. Kolay bir süreç olmasa da Birleşik Arap Emirlikleri’ne ihracat sürecinizde sizi koruyacaktır.

2) Dubai'ye taze-yaş meyve sebze ihracatı yapmaya başlamadan önce Siz ve müşteriniz için kabul edilebilir ödeme koşullarını belirleyin;

Ödeme koşulları, tedarikçi-müşteri ilişkisine ve ilgili ürünlere göre değişiklik gösterecektir. Taze meyve ve sebze ticaretinde ödemeler veya kısmi ödemeler genellikle farklı zamanlarda gerçekleşir. Ne kadar erken ödeme alırsanız, nakit akışınız o kadar iyi ve ödemeniz o kadar güvenli olur. Bununla birlikte, yeni iş dünyasında ihracat öncesi ödeme yaygın bir uygulama değildir ve alıcınız, büyük olasılıkla, ürünü geldikten sonra fiziksel olarak kontrol ettikten sonra size ödeme yapacaktır.
Siz ve müşteriniz için kabul edilebilir ödeme koşulları kullanmak, işinizi en az riskle sürdürmek için önemlidir. Ödeme şartını kabul etmeden önce, müşterinizin geçmişini ve kredibilitesini araştırmaya çalışın; örneğin, ihracat kredisi kurumlarının web sitelerini kullanarak. Alıcılar herhangi bir ödeme yapmadan önce ürünü kontrol etmek istediği için, genellikle malların gelmesinden sonra ilk ticari işlem yapılır. Yine de, nakit akışınızı sürdürmek ve alıcınızdan bir taahhüt almak için bir ön ödeme için pazarlık yapmaya çalışmalısınız. Taze ürün sektöründe, ödemeler farklı anlarda yapılabilir: sezon öncesi avanslar olarak sevkiyattan önce, varıştan sonra veya ürünler yeniden satıldıktan sonra ve nihai fiyat hesaba göre hesaplanır.

3) Dubai'ye taze-yaş meyve sebze ihracatı yapmaya başlamadan önce ihracat sigortanızı yaptırın;

İhracat sigortası, uluslararası ticarette ekonomik risklerinizi azaltmanıza yardımcı olur. Sigortanızın türü ve faydası, ihracatınızın özel risklerine bağlıdır. Nakliye ve ödeme koşulları açısından riskiniz yüksek olduğunda, ihracat kredisi sigortası önerilebilir. Ürününüzün değeri ne kadar yüksekse veya ticaret ortağınız veya ülkeniz o kadar riskli ise, ihracat kredisi sigortası ve kargo veya döviz sigortası gibi ek sigortaları kullanmak o kadar mantıklı olur.
Belirli İhracat Sigorta Türleri:
İhracat kredisi sigortası
Deniz ve kargo sigortası
Döviz sigortası
Ürün sorumluluk sigortası
Satıcının faiz veya acil durum sigortası
Sigortalarla ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşın >>>

İthalat İhracat Danışmanlığı Net-For Danışmanlık Farkı

Net-For Dubai'de şirket kurmak

Dubai’ye taze-yaş meyve sebze ihracatı yapmak karlı bir ticaret modeli olduğu kadar, karmaşık bir süreci kapsamaktadır. Net-For Dubai’ye Yaş- Taze meyve sebze ihracatı yapan onlarca müşterisi ve yılların deneyimiyle, ihracat sürecinizi kolaylaştırmak için kurulmuştur. Profesyonel ihracat danışmanlarımız tüm sorularınızı ücretsiz yanıtlamak için beklemektedir. Bize yazarak ve bizi arayarak sizde hızlı ve sorunsuz bir şekilde Dubai’ye taze-yaş meyve sebze ihracatına başlayabilirsiniz.

Profesyonel ve size özel çözümler için; BİZİ ARAYIN veya BİZE YAZIN SİZİ AYARALIM!
Net-For ihracat danışmanlığı; Başarıya götüren kurumsal çözümler.

Bizimle Birlikte Dubai'ye Taze-Yaş Meyve Sebze İhracatına Başlamak İster misiniz?

Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?