Dubai'ye Taze-Yaş Meyve Sebze İhracatı Yapmak İçin İpuçları - 2

Bu yazımızdan önce Dubai’ye Taze-Yaş Meyve Sebze İhracatı Yapmak İçin İpuçları -1 yazımızı okumanızı öneririz. Hemen Oku

Dubai’ye taze-yaş meyve sebze ihracatı yapmak karlı bir ticaret modelidir. Ancak ihracata başlarken, ihracat sürecinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken başlıklar vardır. 4. Başlığımız ile devam edelim;

4) Dubai'ye taze-yaş meyve sebze ihracatı yapmaya başlamadan önce İhracat – İthalat Belgelerinizi hazırlamalısınız;

Taze meyve ve sebze ihracatında tercihli tarifeler, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki rekabetçi konumunuzu etkileyebilir. Bununla birlikte, kusursuz ihracat belgeleri dahil olmak üzere özel prosedürlerin temellerini de öğrenmeniz gerekir.

İhracat sürecinin en karmaşık başlığı olan mevzuat ve belge hazırlama süreci için, bir profesyonelden destek almanızı öneririz. Net-for İhracat danışmanlığı size bu desteği sağlayacaktır. Dubai’ye taze-yaş meyve sebze ihracatı yapmak için en önemli belgeler şu şekildedir;

Taşıma belgeleri (Konşimento, paketleme listesi);

Ticari Fatura

Belgeli menşe kanıtı / menşe belgesi;

Muayene Sertifikaları (bitki sağlığı veya bitki sağlığı sertifikası, meyve için belirli pazarlama standartlarına uygunluk sertifikası).

5) Dubai'ye taze-yaş meyve sebze ihracatı yapmaya başlarken Lojistik en önemli başlıklardandır;

Mükemmel bir soğuk taşıma zinciri kurmanız, ürünlerin bozulmasını önleyecek ve tarladaki tazeliğinde müşterinize varmasını sağlayacaktır. Bir ihracatçı olarak, ürünlerin nakliye sırasında uygun şekilde yüklendiğinden ve soğutulduğundan emin olmak dahil, soğuk zincirinizin bakımında büyük bir sorumluluğunuz vardır.

6) Dubai'ye taze-yaş meyve sebze ihracatı yapmaya başlarken ürünlerinizi korumak ve raf ömrünü sağlamak için kaliteli ambalaj kullanın;

Göndereceğiniz ürün için uygun ambalajı kullanın. Ambalaj, depolama, taşıma ve dağıtım sırasında ürününüzü koruyacak kadar güçlü olmalıdır. Fiziksel yaralanmaya karşı korumanın yanı sıra ambalaj, mikrobiyal kontaminasyonu, nem ve ağırlık kaybını önlemeye ve raf ömrünü korumaya uygun olmalıdır. Ürününüz için üstün kaliteli ambalaj kullanmak, yalnızca alıcınıza iyi bir izlenim vermekle kalmaz, aynı zamanda hasar görmüş mal riskini de büyük ölçüde azaltır. Nemden veya işlemden kolayca zarar görebilen hafif ambalajlar, taze meyve ve sebze alıcıları tarafından kabul edilmez.

7) Dubai'ye taze-yaş meyve sebze ihracatı yapmak ve bu alanda uzmanlaşmak için bir danışmandan destek alın;

Net-For Dubai'de şirket kurmak

İhracatınızı organize etmek için kullanabileceğiniz bir dizi uluslararası organizasyon vardır. Bu kuruluşlar, gönderinizi organize etmenin teknik yönleri hakkında bilgi sağlar, Dubai pazarına girme kurallarını açıklar veya ihracat eğitimi gibi hizmetler sağlar.

Net-For Dubai’ye Yaş- Taze meyve sebze ihracatı yapan onlarca müşterisi ve yılların deneyimiyle, ihracat sürecinizi kolaylaştırmak için kurulmuştur. Profesyonel ihracat danışmanlarımız tüm sorularınızı ücretsiz yanıtlamak için beklemektedir. Bize yazarak ve bizi arayarak sizde hızlı ve sorunsuz bir şekilde Dubai’ye taze-yaş meyve sebze ihracatına başlayabilirsiniz.

Profesyonel ve size özel çözümler için; BİZİ ARAYIN veya BİZE YAZIN SİZİ AYARALIM!
Net-For ihracat danışmanlığı; Başarıya götüren kurumsal çözümler.

Bizimle Birlikte Dubai'ye Taze-Yaş Meyve Sebze İhracatına Başlamak İster misiniz?

Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?