Yaş Meyve Sebze İhracatı

Dubai’ye yaş meyve sebze ihracatı

Yaş meyve sebze ihracatı ülkemizin önemli ihracat kalemlerindendir. 3 tarafı denizlerle çevrili ve verimli topraklara sahip olan Türkiye dünya pazarında önemli bir tarım ihracatçısıdır. Cumhuriyet’in kuruluşuyla başlayan tarımda dünya lideri olma hedefi gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Dünya ekonomisinde lider konumda olan ülkelerin dahi son yıllarda tarıma ve yaş meyve sebze ihracatına yönelik politikalarına önem vermeleri, gelecek yıllarda verimli topraklara sahip olan tarım ülkelerinin dünya ekonomisinde önemli bir yere sahip olacağının göstergesidir.

Yaş meyve sebze İhracatının önemi

Yaş meyve sebze ihracatı, üretimi kendi kendine yeten ülkelerde görülmezken Türkiye gibi verimli tarım arazilerine sahip ve üretim fazlası veren ülkelerde fazladır. Yaş meyve sebze ihracatı yapan ülkeler, ekonomilerine döviz sağlayarak gayri safi yurtiçi hasılayı yükseltmektedir. Ayrıca yaş meyve sebze ihracatçıları uluslararası ticarette geliştirdikleri ilişkiler ile ülkelerinin tanıtılması ve diğer sektörlerde ihracatın kapısını açmaları anlamında önemli bir görev üstlenmektedirler.

Yaş meyve sebze İhracatı nasıl yapılır?

 Yaş meyve sebze ihracatının nasıl yapılacağı başlı başına bir yazı konusudur. Bu konuda detaylı yazımız için tıklayınız. Kısaca değinmek gerekirse, üretim yaptığınız veya üreticiden satın alacağınız yaş meyve sebze için Pazar arayışı yapmakla işe başlamalısınız. Ürününüze talep olan ülke belirlenmeli ardında potansiyel müşteri listesi oluşturmalısınız. Yaş meyve sebze ihracatında önemli olan, ürününüzün ihracat yapacağınız ülkede az üretiliyor veya hiç üretilmiyor olmasıdır. Müşteri bulduktan sonra ürününüzün kalitesi ve ihracat hızı gibi faktörlerinde iyileştirme yaparak, uzun soluklu ihracat ilişkileri kurabilirsiniz.

Yaş meyve sebze İhracatı ve Dubai’ye yaş meyve sebze İhracatı

Yaş meyve sebze ihracatında Dubai önemli bir pazar alanıdır. Tarım alanlarının azlığı ve yaş meyve sebze tüketiminin fazlalığı, ihracatçılar için bir fırsattır. Ortadoğu pazarı arasında yaş meyve sebze ihracatında önemli bir yere sahip olan Dubai, 240 milyon doların üzerinde yaş meyve sebze ithalatı yapmaktadır. Yaş meyve sebze ihracatı nasıl yapılır bölümünde değerlendirdiğimiz kriterler ile Dubai’ye yaş meyve sebze ihracatı yaparak şirketinizi uluslararası pazara açabilirsiniz.

Yaş meyve sebze ihracatı – Net-For İhracat Danışmanlığı Farkı

Net-For Dubai'de şirket kurmak

Net-for yılların deneyimi ve Dubai pazarındaki geniş iş ilişkileri ağıyla şirketinizin yaş meyve sebze ihracatında yol arkadaşı olmaya devam ediyor. Ücretsiz ihracat danışmanımız yaş meyve sebze ihracatınızla ilgili tüm sorularınızı yanıtlamak için bekliyor. Sizde yaş meyve sebze ihracatı hakkında bilgi almak veya yaş meyve sebze ihracatına başlamak istiyorsanız BİZİ ARAYIN veya BİZE YAZIN SİZİ AYARALIM!
Net-For ihracat danışmanlığı; Başarıya götüren kurumsal çözümler.

Bizimle Birlikte Dubai'ye Yaş Meyve Sebze İhracatına Başlamak İster misiniz?

Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?