İhtalat İhracat Eğitimi

İthalat ihracat eğitimi, uluslararası ticarete başlayacak işletmeler için çok önemlidir. Ticaret hayatının en büyük eğitimi deneyimdir ancak uluslararası ticaret deneyimlenmeden büyük zararlar oluşturabilmektedir. Şirketiniz yurtiçinde uzun yıllardır faaliyet gösteriyor ve bir çok alanda başarılara imza atmış ise, bu şirketinizin deneyimli ve başarılı olduğunu gösterir. Uluslararası ticarette ise dengeler çok farklıdır, yurtiçinde kazanmış olduğunuz ticari başarılar, yurtdışında önemsiz sayılabilmektedir. Bu nedenle uluslararası ticarete başlayacak tüm işletmelerin eğitim alması kaçınılmaz olmaktadır.

İHRACAT EĞİTİMLERİ

İthalat İhracat Eğitimi – Net For Farkı

Netfor eğitimleri, katılımcılar için maksimum verimlilikte geçmesi için tasarlanmıştır. Tüm eğitimlerimiz, eğitmenlik görevlerinin yanında alanlarında uzman olarak çalışan ve aktif olarak mesleklerini yapmaya devam eden danışmanlardan oluşmaktadır.

Eğitimlerimizde kullandığımız sunumları, güncel vaka ve örneklerle zenginleştirilerek, katılımcıların çok daha iyi algılamalarını sağlayacak uygulamalara dönüştürüyoruz.

İtahalat İhracat Eğitimi Pratiği

Netfor eğitimlerinde güncel durumlar üzerinden pratikler katılımcılara aktarılmaktadır. Pratiğe yönelik uygulamalarla katılımcıların çok daha iyi algılamalarını sağlayacak uygulamalara dönüştürüyoruz. Yaptığımı Pratiğe yönelik uygulamalarla katılımcıların vakaları deneyimlemelerine olanak sağlıyoruz. Uluslararası ticarete başlamadan pratik kazanmanız için elimizden geleni yapıyoruz.

İthalat İhracat Eğitimi ve Ücretsiz Danışmanlık

Katılımcılarımıza eğitimlerinin sonrasında da ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyor, bu yöntemle hem katılımcılarımıza desteğimizi sürdürüyor hem de eğitlerimizin verimliliği ölçümlüyoruz. Eğitimimize katılan ve Ücretsiz danışmanlığımız sayesinde başarıya ulaşan onlarca şirketten sıradaki sizin şirketiniz olabilir.

İthalat İhracat ve Danışmanlık Eğitimlerimiz

Uluslararası Fuarlara Katılım

1 GÜN
 • Uluslararası Fuarlara Katılım Doğru ve verimli fuar nasıl seçilir? Fuar maliyetlendirmesi nasıl yapılır? Fuarlara katılırken nelere dikkat edilmelidir? Sorularının yanıtlarını vererek, firmaların fuar organizasyonlarını yapmalarına yardımcı olmak.

İhracatta Fiyatlandırma ve Teklif Hazırlama

1 GÜN
 • İhracatta Fiyatlandırma ve Firmaların, ihracat fiyat teklifi oluştururken Teklif Hazırlama oluşan masraf kalemlerinin değerlendirilmesi ve tüm bunlara göre teklif hazırlanması.

Dış Ticarette Düzenlenen Dökümanlar

1 GÜN
 • Dış Ticarette özellikle dökümanlarda yapılan hatalar dolayısıyla Düzenlenen oluşan demoraj, ardiye gibi masrafların önlenmesi için dökümanlar dökümanların hazırlanması konusunda bilgi aktarma.

İhracatta Müşteri Bulma Taktikleri

2 GÜN
 • İhracatta Müşteri ihracata başlayarak, kalıcı ve sürekli satışın sağlanabilmesi için firmaların alt yapılarının Bulma Teknikleri oluşturulması ve ayrıca müşteri memnuniyetini ön planda tutarak satışların artırılması.

Incoterms 2010'a Göre Teslim Şekilleri

1 GÜN
 • Uluslararası Fuarlara Katılım Doğru ve verimli fuar nasıl seçilir? Fuar maliyetlendirmesi nasıl yapılır? Fuarlara katılırken nelere dikkat edilmelidir? Sorularının yanıtlarını vererek, firmaların fuar organizasyonlarını yapmalarına yardımcı olmak.

Incoterms 2010'a göre Dış Ticarette Ödeme Şekilleri

2 GÜN
 • İhracat-ithalat yapan firmaların ödeme şekillerine göre pazarlık şanslarını artırmak ve oluşabilecek risklerin minimize edilmesini sağlamak.

Dış Ticarette Yazışma Teknikleri

1 GÜN
 • İthalat - ihracat yapan firmaların müşterileri ile olan iletişimlerini güçlendirmeleri sağlanması ve kurumsal, profesyonel imajla ürünlerini sunmalarının sağlanması.

Uluslararası Pazarlama ve Uluslararası Paz. Giriş Şekilleri

1 GÜN
 • Firmaların yurt dışı pazarlarda kalıcı olmalarını sağlamak amacıyla, uluslararası pazarlarda dikkat edilmesi gereken hususların belirlenmesi ve uzun vadeli yüksek karlılığın elde edilerek uluslararası marka olmak.

Satış Başvurularını Özendirmek ve Yanıtlandırmak

2 GÜN
 • Satış başvurularını özendirme ve yanıtlandırma, siparişlerin hazırlanması sırasındaki dikkat edilmesi gereken püf noktaların aktarılması. Bu sayede satışların artırılması görevlerinden birisidir. Satış başvurularını özendirme ve yanıtlama faaliyetinin içeriği konusunda toplanmaktadır.

İhracatta Dağıtım Kanallarının Seçimi ve Kurulması

1 GÜN
 • Dağıtım kanallarının ihracat konusunda önemi ve fiyatlara olan etkisinin analiz edilmesi.

Dış Ticarette Sözleşme ve Müzakere Teknikleri

1 GÜN
 • Alım satım işlemlerinde en önemli husus olan çeşitlerinin irdelenmesi ve dış ticaret yaparken pratikte dikkat edilecek hususlar üzerinde durulması.

Uluslararası Gözetim Şirketleri

1 GÜN
 • İthalat ihracat işlemleri sırasında kullanılan gözetim şirketlerinin işleyişi hakkında bilgi vermek.

İhracatta Alternatif Finansman Teknikleri

1 GÜN
 • İhracat yapan ve yapmak isteyen ancak yeterli finansman kaynağı olmayanların alternatif kaynak yaratmalarını sağlamak ve bu sayede ihracat hacimlerini artırarak yeni müşteriler ve pazarlar elde etmek.

Dış Ticarete Giriş (İthalat–İhracat İşlemleri ve Mevzuat Esasları)

4 GÜN
 • Programda, bir ithalat ihracat işlerinin temel iş akış süreçleri belgeler eşliğinde uygulama örnekleriyle birlikte katılımcılara tanıtılacaktır. Bu sayede kişiler dış ticaret temel esaslarını öğrenerek dış ticaret bilgilerinin alt yapısını oluşturacaktırlar.

Akreditif ve Uygulamaları Metin Okunması ve Evrakların Akreditif Metnine Göre Hazırlanması

2 GÜN
 • İthalat ve ihracat yapan firmaların akreditif ödeme yöntemini kullanırkan dikkat etmesi gerekenler ve pratikte yaşanılan sıkıntıların önlenmesinin sağlanması.

Net-For Dubai'de şirket kurmak

Net-For BAE, Dubai’de iş yapan onlarca müşterisi ve yılların deneyimiyle, ticaret sürecinizi kolaylaştırmak için kurulmuştur. Profesyonel ticaret danışmanlarımız tüm sorularınızı ücretsiz yanıtlamak için beklemektedir. Bize yazarak ve bizi arayarak sizde hızlı ve sorunsuz bir şekilde Dubai’de iş yapmaya başlayabilirsiniz.

Profesyonel ve size özel çözümler için; BİZİ ARAYIN veya BİZE YAZIN SİZİ AYARALIM!
Net-For ihracat danışmanlığı; Başarıya götüren kurumsal çözümler.

Bizimle Birlikte İhracat ve İthalat Konusunda Uzmanlaşmak İster misiniz?
Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?